زمان کنونی: 04-25-2024، 07:17 PM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نخستین کسی که وارد بهشت میشود
03-03-2015, 11:20 PM
ارسال: #1
Star نخستین کسی که وارد بهشت میشود
فاطمه عليها السلام ، نخستين كسى كه وارد بهشت مى شود

در ضمن حديثى طولانى از رسول خدا (صلى الله عليه وآله ) نقل شده كه فرمود:
اى فاطمه ! سوگند به آن كسى كه مرا به راستى مبعوث كرد، ورود در بهشت بر همه آفريدگان حرام است تا اينكه من داخل آن شوم ، و تو نخستين كسى هستى كه پس از من وارد بهشت مى شوى ، در حالى كه زيورى پوشيده و برخودار از نعمت ، و خوشحالى .

اى فاطمه گوارايت باد ! سوگند به آن كسى كه مرا به حق مبعوث كرد، تو بانوى زنان هستى كه وارد بهشت مى شوند.

سوگند به آن كسى كه مرا به راستى مبعوث فرمود، همانا دوزخ چنان فريادى بر مى آورد كه هيچ فرشته مقرب و پيامبر مرسلى باقى نمى ماند مگر آنكه از هوش مى رود.
پس به او خطاب مى شود:
اى دوزخ ! خداوند جبار به تو مى گويد: به عزت من ، آرام باش و در جاى خود آرام بگير، تا اينكه فاطمه عليها السلام دختر رسول خدا (صلى الله عليه وآله ) به سوى بهشت برود، هر آينه حسن و حسين عليه السلام با تو داخل مى شوند.
حسن عليه السلام در سمت راست و حسين عليه السلام در سمت چپ تو، و تو از بالاترين نقطه بهشت در پيشگاه پروردگار، بر ديگران اشراف دارى .

اى فاطمه ! من به دشمنى و حكومت با دشمنان ، تو به پا مى خيزم و آنان كه حق تو را گرفتند و رشته دوستى با تو را بريده و بر من دروغ بستند. پشيمان خواهند شد و در مقابل من به زمين كشانيده مى شوند و من مى گويم :
پروردگارا، امت من ، امت من ! و گفته مى شود:
آنان بعد از تو كلام حق را تبديل و تحريف نمودند. سپس آنان را به سوى دوزخ مى برند. (1)

(1) الگوی رفتاری حضرت فاطمه (س)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان