زمان کنونی: 04-19-2024، 03:47 PM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
غدیر خمِّ بنی اسرائیل
08-31-2018, 02:16 AM
ارسال: #1
غدیر خمِّ بنی اسرائیل
سلام
احوال شما

سوال : غدیر خمِّ بنی اسرائیل چیه داداش؟

این رو تا حالا نشنیده بودیم !!

جواب : الان می گم

یه کسی که تازه مسلمان و شیعه شده بود می گفت :

«پس از اینکه اطمینان به باطل بودن دین خود و حقانیت اسلام کردم، به من گفته شد کدام مذهب اسلامی را انتخاب کرده‌ای؟! شیعه یا سنی؟! من که برای اولین بار متوجه چنین موضوعی می‌شدم، وقتی در بیان تفاوت‌های شیعه و سنی، واقعه‌ی غدیر را برایم توضیح دادند، بلافاصله در ذهنم گذشت که چقدر این ماجرا، به ماجرای معرفی یوشع بن نون (علیهما السلام) توسط حضرت موسی (علیه السلام) شباهت دارد!»

در کتاب مقدس یهودیان و مسیحیان، خدا به حضرت موسی (علیه السلام) امر می‌کند که برای هدایت مردم و اینکه «قوم‌ خداوند مثل‌ گوسفندان‌ بی‌شبان‌ نباشند... برو و دست‌ خود را بر یوشع‌ پسر نون‌ که‌ روح‌ من‌ در اوست‌، بگذار ... پیش‌ چشم‌ تمامی‌ قوم‌ اسرائیل‌ او را به‌ رهبری‌ قوم‌ تعیین‌ نما. اختیارات‌ خود را به‌ او بده‌ تا تمام‌ قوم‌ اسرائیل‌ او را اطاعت‌ کنند ... به‌ این‌ طریق‌ من‌ آنان‌ را هدایت‌ خواهم‌ نمود ... سپس‌ در حضور همه‌ قوم‌ اسرائیل‌، ... طبق‌ فرمان‌ خداوند وی‌ را بعنوان‌ رهبر قوم‌ تعیین‌ نمود.» (1) چند تا نکته جالبه

انتخاب به دستور خداس ،

نشان دادن با دست،

معرفی جانشین جلوی چشم همه‌ی قوم،

به هدف بدون سرپرست نبودن مردم و هدایت آنها،

دستور به واجب الاطاعه بودن او و ...!

انگار قبلا هم غدیر تویِ بنی اسرائیل بوده و الان هم تویِ زمانِ پیامبر دوباره همون غدیر و جانشینی و ولایت تکرار شده . مگه نه ؟

نظر شما چیه
------------
(1)ترجمه‌ی تفسیری کتاب مقدس، اعداد، 27: 17-23

احکام دختر و پسر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان