زمان کنونی: 04-19-2024، 01:05 PM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
با مذاكره آمريكا مخالفم
02-04-2015, 04:16 AM
ارسال: #1
با مذاكره آمريكا مخالفم
با مذاكره آمريكا مخالفم

مقام معظم رهبري در بياني ديگر در رابطه مذاكره با امريكا مي‌فرمايد:

«چه ساده لوحي است كه كساني بگويند برويم پشت ميز مذاكره با يك دستگاه متكبّر و بي‌اعتقاد به اصول انساني و حقوق بين الملل بنشينيم. امريكايي‌ها، به اصول و حقوق بين الملل، اعتقادي ندارند.
دولت امريكا، همان دولتي است كه افسر جنايتكارش دستور تير داد، موشك شليك كردند، هواپيماي مسافربريِ چند صد نفره را در دريا ساقط نمودند و مرد و زن و كوچك و بزرگ را نابود كردند و دولت امريكا اين افسر را محاكمه نكرد و شنيدم كه رئيس جمهور فعلي آمريكا «جرج بوش»، به آن افسر مدال لياقت داده است! اينها، اين طور هستند. شما چه مي‌گوييد؟ مگر اينها به حقوق بين الملل معتقدند؟ مگر اينها به حقوق انسان‌ها معتقدند؟ نخير.
من با مذاكره امريكا مخالفم و دولت جمهوري اسلامي، بدون اجازه من امكان ندارد چنين كاري را بكند و خودشان هم قاعدتاً با چنين كاري موافق نيستند.»[1]

مقام معظم رهبري در بيان ديگر درباره مذاكره با امريكا مي‌فرمايد:

«من معتقدم، آن كساني كه فكر مي‌كنند ما بايد با رأس استكبار يعني امريكا مذاكره كنيم، يا دچار ساده لوحي هستند، يا مرعوبند. من بارها اين نكته را عرض كرده‌ام كه استكبار، بيش از اين كه نان قدرت و توانايي خودش را بخورد، نان هيبت و تشر خودش را مي‌خورد. اصلاً استكبار، با تشر و ابهت و شكلك درآوردن و ترساندن اين و آن، زنده است.»[2]
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان