زمان کنونی: 04-19-2024، 04:22 AM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اونی که واقعا به صلیب کشیده شد یهودای اسخریوطی بود نه حضرت عیسی
01-14-2017, 04:07 AM
ارسال: #1
اونی که واقعا به صلیب کشیده شد یهودای اسخریوطی بود نه حضرت عیسی
سلام

احوال شما

سوال : خدا توی قرآن سوره نساء آیه 157می فرماید :

... وَمَا قَتَلُوهُ وَمَا صَلَبُوهُ وَلَكِنْ شُبِّهَ لَهُمْ...

ترجمه : ...و حال آنكه آنان او را نكشتند و مصلوبش نكردند ليكن امر بر آنان مشتبه شد...

از اون طرف هم یکی به صلیب رفته دیگه . داداش ! پس این کی بوده که به صلیب رفته ؟ هان ؟

اگر عیسی نبوده پس کی بود ؟

جواب : جواب اینه که :

در کتاب مقدس مسیحیان ، شواهدی هست که عیسی (علیه‌السلام) به صلیب کشیده نشده و یه کسی که شبیه حضرت عیسی بوده به صلیب کشیده شده .

این شخص به‌ احتمال‌ قوی يهوداى اسخريوطى بوده .

دلیلش هم از توی کتاب مقدس مسیحی ها هست که سرنوشت یهودای اسخریوطی پس‌ از آن شب ،مبهم و نامعلوم هست. اما دو تا دلیل از کتاب عزیز مسیحیان هست،که این حرف رو ثابت می کنه. اونی که به صلیب رفته عیسی نیست و یهودا بوده .

اولین دلیل : البته از خود مسيحيان هم كساني عقيده دارند كه عيسي بر دار زده نشده .بلكه به جاي او اشتباها يكي ازحواريون را بر دار زدند و انجيل برنابا كه پيشينيان از نصاري آن را قبول داشتند نيز بر اين معنا تصريح ميكند و تاكيد بر اين دارد كه : يهوداي اسخريوطي شباهت عجيبي بر مسيح پيدا كرد و ماموران، او را به جاي مسيح دستگير كردند و بر دار زدند. انجيل برنابا، ترجمه فارسي فصلهاي 214 تا 217 (صفحات 436 تا 443).

دومین دلیل : چون يهودا جاي مسيح را به دشمنان نشان داد، آنها آن محل را گشتند ولي به جاي مسيح خود يهودا را گرفتند و او هرچه فرياد زد كه من مسيح نيستم بلكه همان كسي هستم كه جاي او را به شما نشان دادم، آنها نپذيرفتند و او را به عنوان مسيح كشتند. مجمع البيان، ج 3، ص 209؛ البته در مجمع البيان نام اين حواري ‹‹بورس زكريا بوطا›› آمده است.

آخه قبلش حضرت عیسی هم به یهودا گفته بود :

یهودا از او پرسید: استاد، آیا آن شخص منم؟ عیسی جواب داد: بلی، خودت گفتی!».ترجمه تفسیری کتاب مقدس، متی 26: 25.

پس تا اینجا ثابت کردیم که اونی که به صلیب رفته عیسی نبوده .

این یه نکته .

دوم نکته این که :

از یه طرف توی کتاب مقدس نوشته :

متی در انجیل خود درباره یهودا چنین آورده : «... پس او سکه‌ها را در خانه خدا ریخت و بیرون رفت و خود را با طناب خفه کرد» ترجمه تفسیری کتاب مقدس، متی 27: 3-5.

از یه طرف توی کتاب مقدس نوشته : عيسي و چندين نفر از حواريون او در خانه اي بودند. خانه محاصره شد وقتي سپاه وارد خانه شد ،خداوند همه حواريون را به قيافه عيسي درآورد آنها گفتند: ما را سحر كرديد يا بايد مسيح ،خود را معرفي كند و يا همه تان را ميكشيم. عيسي به اصحاب خود گفت: كدام يك از شما جان خود را به بهاي بهشت ميفروشد؟ يكي از آنها كه سرجس نام داشت، گفت: من . و او با آن سپاه رفت و به دار آويخته شد و خداوند عيسي را بالا برد.تفسير طبري (جامع البيان)، ج 4، قسمت دوم ص 15.

وا ! من که همین الان ثابت کردم یهودا به صلیب رفته .

الان چطور شد که سرجس هم به صلیب رفت ؟

حالا ولش

به هر حال توی این قضیه که : حضرت عیسی رو به صلیب کشیدن و اینا ، شک هست و یقینی نمی تونن بگن حضرت عیسی به صلیب کشیده شده .

ولی می بینیم که الان همه مسیحیان به صلیب رفتن حضرت عیسی یقین دارن .

چون توی کتاب مقدس خود مسیحیان هم نوشته : متی در بیان شب آن واقعه چنین آورده است: «آنگاه عیسی بدیشان گفت، همه‌ی شما امشب درباره‌ی من لغزش می‌خورید چنانکه مکتوب است که شبان را می‌زنم و گوسفندان گله پراکنده می‌شوند». ترجمه قدیم کتاب مقدس، متی 26: 31.

یعنی همون حرف قرآن که می گه : و حال آنكه آنان او را نكشتند و مصلوبش نكردند ليكن امر بر آنان مشتبه شد . سوره نساء، آیه 157 .

یه خورده سخت شد نه ؟ قبول .

بذار من نتیجه گیری رو بگم : 305305305

اونی که به صلیب کشیده شد ، حضرت عیسی نبوده .

حله ایشالا ؟

ادامه دارد ...

نظر شما چیه

احکام دختر و پسر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آقای حضرت عیسی ! آمده ام جنگ کنم یا صلح ؟ hosein 0 479 01-20-2020 05:47 PM
آخرین ارسال: hosein
  اختلاف مسیحیان در مورد هویت حمل کننده‌ی صلیب hosein 0 522 11-03-2019 05:29 PM
  دو دزد که همراه عیسی به صلیب بودند، تمسخر می کردند یا یک دزد؟ hosein 0 639 10-22-2019 08:48 PM
  عیسی بعد از بر صلیب رفتن، طبق کتاب مقدس hosein 0 541 09-30-2019 04:03 PM
  انجیلِ مسیحیان رو اگر شاگردان حضرت عیسی نوشتن پس چرا ... hosein 0 554 06-06-2019 05:49 PM
  چرا مسیحی ها به حضرت عیسی اهانت می کنن؟(2) hosein 0 658 03-11-2019 06:19 PM
  چرا مسیحی ها به حضرت عیسی اهانت می کنن؟(1) hosein 0 801 03-10-2019 10:20 PM
  توی کتاب مسیحی ها نوشته عیسی پیامبر بود نه خدا hosein 0 576 01-19-2019 11:47 PM
  حضرت عیسی پسر خداست ؟وا ! خدا به دور. hosein 0 641 11-03-2018 08:52 PM
  پیامبری حضرت عیسی ، یه منطقه خاصی بود.خودشون گفتن hosein 0 683 07-28-2018 10:02 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان