زمان کنونی: 04-24-2024، 12:44 PM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جانشینی در ادیان
02-16-2019, 05:38 PM
ارسال: #1
جانشینی در ادیان
سلام

احوال شما

سوال : جانشین های پیامبرا کیا بودن ؟

جواب : من یکی دو تاشون رو می گم .

توی دین یهود

هارون جانشین موسی بود

دین مسیحیت

يک جانشين دروغ‌گو برای عيسی مسیح بود ؟

پطرس يا شمعون (علیه‌السلام) در اسلام به‌ عنوان جانشين عيسی (علیه‌السلام)، پيامبر خداوند، با ایمان راستين و داراي علم و حكمت الهی معرفی شده .

اما انجيل در همون حال كه پطرس رو بنيانی برای دين مسيحيت و جانشين عيسی (علیه‌السلام) معرفی كرده، اون رو شخصی ترسو، دروغ‌گو، سست ايمان و «شیطان‌ صفت» معرفی كرده .

حضرت عیسی (علیه‌السلام) اون رو توبیخ و تحقیر می‌کنه و اون رو با نام شیطان خطاب می‌کنه:

«و من نیز تو را می‌گویم که تویی پطرس و بر این صخره کلیسای خود را بنا می‌کنم و ابواب جهنّم بر آن استیلا نخواهد یافت و کلیدهای ملکوت آسمان را به تو می‌سپارم؛... از آن‌ پس، عیسی آشکارا به شاگردانش می‌گفت که او به اورشلیم خواهد رفت و در آنجا سران یهود او را آزار داده، خواهند کشت؛... پطرس را گفت، دور شو از من ای شیطان زیرا که باعث لغزش من هستی، زیرا نه امور الهی را، بلکه امور انسانی را تفکّر می‌کنی!».(1)

در ادامه همین گفتار، حضرت عیسی (علیه‌السلام)، پطرس (شمعون) را توبیخ می‌کند که او به خاطر ترس و ضعف، حتی اصل وجودی حضرت عیسی (علیه‌السلام) را هم کتمان می‌کند:‌

«آنگاه عیسی بدیشان گفت، همه شما امشب درباره من لغزش می‌خورید چنانکه مکتوب است که شبان را می‌زنم و گوسفندان گله پراکنده می‌شوند. پطرس در جواب وی گفت، هرگاه همه درباره تو لغزش خورند، من هرگز نخورم. عیسی به وی گفت، هرآینه به تو می‌گویم که در همین شب قبل از بانگ زدن خروس، سه مرتبه مرا انکار خواهی کرد!».(2)

و در اسلام هم

حضرت علی جانشین بلافصل پیامبر اسلام

نظر شما چیه
----------------------------------------------------------------
(1) ترجمه‌ی قدیم کتاب مقدس، متی 16: 18 – 23
(2) ترجمه‌ی قدیم کتاب مقدس، متی 16: 31 – 33

احکام دختر و پسر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان