زمان کنونی: 04-18-2024، 02:08 PM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شهادت دو زن با یک مرد برابر هست
06-12-2019, 09:21 PM
ارسال: #1
شهادت دو زن با یک مرد برابر هست
سلام

احوال شما

سوال : چرا در اسلام شهادت یک زن برابر شهادت دو مرد است آیا این اهانت به زن نیس؟

جواب : اینکه چرا شهادت دو مرد با یک زن مساوی هست .
اولا که : مرد همیشه توی بازار هست . بله . زن هم هستا . ولی قانون اصلی برای نون آور بودن خونه زن نیست . مرد هست .

وقتی یه اتفاقی توی بازار یا خیابون یا هر جایی دیگه بیوفته ، اصولا مرد توی جامعه بیشتر هست . و راحت تر و بهتر می تونه ببینه و شهادت بده .
یه چیزی که اصولا اتفاق میوفته اینه که : اگر یه دعوایی مثلا توی خیابون اتفاق بیوفته و یه زن بیاد جلو که نیگاه کنه ، اصولا اطرافیان، اون زن رو به کنار راهنمایی می کنن که از این دعوا دور باشه .

دوم اینکه : حس عاطفه زن قوی تر هست . توی نگاه کلی باید بگیم ها . نه اینکه بگیم من چند تا رو می شناسم که عواطف و اینا حالیشون نیس. از هر مردی بگی بی رحم ترن . نه . نه . نه . اصولا زنها عاطفه شون قوی تر هست .
اونوقت ممکنه که تحت تاثیر اون عاطفه شون قرار بگیرن و یه حکمی نا درست بدن .

من فکر می کنم تازه یه چیزی دیگه هم هست که، اسلام اومده بار روی دوش زنها رو برداشته . فرض کن توی خیابون دعوا شده و منم دیدم که حق با کی هست .یه زن هم دیده .
اسلام گفته اگر دو تا زن بودن بیان شهادت بدن و الا نمی خواد . حالا که یکی هستی برو .الاف نشو.

نظر شما چیه

احکام دختر و پسر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حق طلاق فقط با مرد نیستا، زن هم می تونه طلاق بده.اسلام از زن هم حمایت کرده. hosein 0 597 12-11-2018 04:51 PM
آخرین ارسال: hosein
  رفتار حضرت علی با دو زن ایرانی و عرب hosein 0 693 06-29-2018 04:22 PM
  اسلام مخترع این بود که یک مرد می تونه چند تا زن بگیره. آیا ؟ hosein 0 988 01-06-2017 04:18 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان