زمان کنونی: 04-16-2024، 04:09 PM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مسيحان، به مسيح و پطرس ظلم می‌کنند
08-22-2019, 03:56 PM
ارسال: #1
مسيحان، به مسيح و پطرس ظلم می‌کنند
سلام

احوال شما

مسيحان، به مسيح و پطرس ظلم می‌کنند؟

جواب : نمی دونم . خودتون بخونید و قضاوت کنید .

بعد از آنکه حضرت مسيح (عليه‌السلام) از نظر مردم غايب شد (يا بنا به قول مسيحيان، كشته شد) جناب پطرس طبق دستور مسيح (عليه‌السلام) به ‌عنوان جانشين آن حضرت برای مردم معرفی شد.

اما برخلاف دستور عيسی (عليه‌السلام)، شخصی يهودی به نام پولس رهبری مسيحيان را به عهده گرفت و بدعت‌های زيادی در مسيحيت ايجاد كرد.

پولس در مسير تبليغات سياسی خود وقتی با جانشين حضرت عيسی (عليه‌السلام)، يعنی جناب پطرس، برخورد می‌کند، برای حفظ موقعيت خود، او را به ریاکاری متهم می‌کند:

«امّا چون پطرس به انطاکیه آمد، او را روبرو مخالفت نمودم زیرا که مستوجب ملامت بود ... ولی چون دیدم که به‌راستی انجیل به استقامت رفتار نمی‌کنند، پیش روی همه پطرس را گفتم، چون است که امّت‌ها را مجبور می‌سازی که به طریق یهود رفتار کنند؟»(1)

درحالی‌که عيسى (عليه‌السلام) او را به بزرگی یادکرده و به ‌طور واضح، پطرس را جانشين خود معرفی كرده:

«و من نیز تو را می‌گویم که تویی پطرس و بر این صخره کلیسای خود را بنا می‌کنم ....و کلیدهای ملکوت آسمان را به تو می‌سپارم؛ و آنچه بر زمین ببندی در آسمان بسته گردد و آنچه در زمین گشایی در آسمان گشاده شود.»(2)

با این‌ حال، چرا مسيحيان در تمام عقايد خود از پولس اطاعت می‌کنند و جانشين واقعی مسيح را رها کرده‌اند؟! آيا مسيح از اين كار آن‌ها رضايت دارد؟

نظر شما چیه
-------------------------------------------------------
(1) ترجمه قديم، نامه به غلاطيان 2: 11-14.
(2) ترجمه قديم، انجيل متی 16: 18-19.

احکام دختر و پسر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اشتباه پولس در تعداد حواريون مسيح hosein 0 507 12-14-2019 09:54 PM
آخرین ارسال: hosein
  اختلاف شدید در قیام مسيح hosein 0 488 11-10-2019 04:39 PM
  پولس می‌گه: مسيح، ملعون است‼️ استغفرالله .خدا بدور hosein 0 559 01-07-2019 07:13 PM
  پيشگویی مسيح و زمان ظهور hosein 0 678 05-11-2018 11:20 PM
  تنها مسيح به آسمان عروج نكرد hosein 0 1,290 10-06-2017 04:36 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان