زمان کنونی: 04-20-2024، 01:35 AM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قابل توجه وهابیت تکفیری
12-15-2018, 09:13 PM
ارسال: #1
قابل توجه وهابیت تکفیری
سلام
احوال شما

سوال : وهابی ها ! آیا تمام حرفهای ابن‌تیمیه برای شما حجت هست یا بعضی حرفها؟

ای کاش حداقل به این کلام ابن‌‌تیمیه عمل می‌کردید.

ابن‌تیمیه که خودش طراح و بنیان‌گذار اصلی تفکرِ تکفیری به ‌شمار می‌ره، درباره‌ی شان نزول آیه 94 سوره نساء که :

يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذا ضَرَبْتُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ فَتَبَيَّنُوا وَ لا تَقُولُوا لِمَنْ أَلْقى إِلَيْكُمُ السَّلامَ لَسْتَ مُؤْمِناً

ترجمه : اى كسانى‌كه ايمان آورده‌ايد، هنگامى‌كه در راه خدا گام مى‌زنيد و به سفرى براى جهاد مى‌رويد، تحقيق كنيد و به‌خاطر اين‌كه سرمايه ناپايدار دنيا و غنايمى به‌دست آوريد، به كسى‌كه اظهار صلح و اسلام مى‌كند، نگوييد مسلمان نيستى.

می گه: «بین مسلمانان اختلافی وجود ندارد، که اگر دشمن حربی با دیدن شمشیر اسلام بیاورد، چه اسیر باشد و چه آزاد، اسلامش صحیح است و توبه‌اش از کفر پذیرفته می‌شود، اگرچه این وضعیت او اقتضا می‌کند، که باطنش بر خلاف ظاهر اوست.

رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) از منافقین اعمال ظاهری آن‌ها را می‌پذیرفت و باطن آن‌ها را به خدا واگذار کرده بود.

با این‌که خدا تویِ سوره منافقون آیه 2خبر داده که

اتَّخَذُوا أَيْمانَهُمْ جُنَّةً فَصَدُّوا عَنْ سَبِيلِ اللَّهِ إِنَّهُمْ ساءَ ما كانُوا يَعْمَلُونَ

ترجمه : آن‌ها سوگندهايشان را سپر ساخته‌اند، تا مردم را از راه خدا بازدارند، آن‌ها كارهاى بسيار بدى انجام مى‌دهند.

مخلص کلوم اینه که : اگر کسی اظهار اسلام کرد و از کفر توبه نمود، از او پذیرفته می‌شود.(1)

نکته اینه که :

کاشکی وهابی‌ها، سخن ابن‌تیمیه رو که از سخن خداوند نیز ارزشمندتر می‌دانند، می‌پذیرفتند و اندیشه تکفیر و قتل و غارت رو از ذهن خودشون بیرون می‌کردند.

نظر شما چیه
-----------------------------
(1). أحمد بن عبد الحليم بن تيمية الحراني، الصارم المسلول على شاتم الرسول، دارابن حزم، بيروت، تحقيق:محمد عبد الله عمر الحلواني،محمد كبير أحمد شودري، 1417ق، ج3، ص619(استخراج از نرم افزار جامع الکبیر)

«ولا خلاف بين المسلمين ان الحربي اذا اسلم عند رؤية السيف وهو مطلق أو مقيد يصح اسلامه وتقبل توبته من الكفر وان كانت دلالة الحال تقضي ان باطنه بخلاف ظاهره وايضا فان النبي كان يقبل من المنافقين علانيتهم ويكل سرائرهم إلى الله مع اخبار الله له انهم اتخذوا ايمانهم جنة وانهم يحلفون بالله ما قالوا ولقد قالوا كلمة الكفر وكفروا بعد إسلامهم وهموا بما لم ينالوا فعلم ان من اظهر الاسلام والتوبة من الكفر»

احکام دختر و پسر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  قابل توجه وهابیت غلوّاندیش و افراط گرا hosein 0 462 02-02-2020 08:11 PM
آخرین ارسال: hosein
  راهکار مقابله با گروههای تکفیری و وهابیت از نگاه عالم سنی hosein 0 466 01-19-2020 06:16 PM
  نقد وهابیت و جربان تکفیری توسط عالم سنی hosein 0 483 12-25-2019 07:48 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان