زمان کنونی: 04-20-2024، 02:26 PM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
می‌گویند یحیی، خدایش را نمی‌شناخت!
03-22-2018, 05:12 PM
ارسال: #1
می‌گویند یحیی، خدایش را نمی‌شناخت!
سلام
احوال شما

سوال : این درسته که حضرت یحیی، خدای خودش رو نمی‌شناخته؟

جواب : وا ! این چه حرفیه ؟ حضرت یحیی پیامبر بوده .

دوم اینکه : از نظر اسلام، حضرت يحيی و حضرت عيسی (عليهما‌ السلام) دو پيامبر هم عصر بودند و عيسی (عليه‌ السلام) چون صاحب ‌شریعت و اولوالعزم بود ، از نظر مقامی بر يحيی (عليه‌ السلام) تقدم داشته.

ولی توی کتاب مقدس، انجيل متی گفته: وقتی حضرت یحیی می‌خواهد‌ عیسی (عليه‌ السلام) ‌را تعمید ‌دهد، قبل از تعميد و قبل از نزول روح، او را می‌شناخت:

«آنگاه عیسی از جلیل به اُرْدُن نزد یحیی آمد تا از او تعمید یابد. امّا یحیی او را منع نموده، گفت: من احتیاج دارم که از تو تعمید یابم و تو نزد من می‌آیی؟» ترجمه‌ی تفسیری کتاب مقدس،انجيل متي 3: 13-14.

یعنی حضرت یحیی گفته : من میام پیش تو .

در انجيل يوحنا اومده كه يحيی، قبل از نزول روح، عيسی (عليه ‌السلام) را نشناخت، بلكه بعد از نزول روح او را شناخت:

«این است آنکه من درباره او گفتم ... و من او را نشناختم، پس یحیی شهادت داده، گفت: روح را دیدم که مثل کبوتری از آسمان نازل‌شده، بر او قرار گرفت؛ و من او را نشناختم، لیکن او که مرا فرستاد ... به من گفت بر هر کس بینی که روح نازل‌شده، بر او قرار گرفت، همان است او که به روح‌القدس تعمید می‌دهد.» ترجمه‌ی تفسیری کتاب مقدس،انجيل يوحنا 1: 30-33.

یه جای ديگه از انجيل متی گفته‌ كه يحيی، حتی بعد از نزول روح و ديدن عيسی (علیه ‌السلام) هم او را نشناخت: «و چون یحیی در زندان، اعمال مسیح را شنید، دو نفر از شاگردان خود را فرستاده، بدو گفت: آیا آن آینده تویی یا منتظر دیگری باشیم؟» ترجمه‌ی تفسیری کتاب مقدس، انجیل متی 11: 2-4.

دیدید ؟ اولش گفتن حضرت یحیی گفته من او را نشناختم و دوباره گفته من او را شناختم .

آخرش شناخت یا نشناخت ؟

نظر شما چیه

احکام دختر و پسر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خدایی که خدای دیگر را عبادت می کند ‼ hosein 0 435 12-05-2019 05:24 PM
آخرین ارسال: hosein

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان