زمان کنونی: 05-25-2020، 05:46 PM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)


ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نسخ یهودیت در متون مسیحیت
10-20-2019, 05:46 PM
ارسال: #1
نسخ یهودیت در متون مسیحیت
سلام

احوال شما

سوال : نسخ یهودیت در متون مسیحیت ؟ آیا ؟

جواب : در کتاب مزامیر که در بخش عهد عتیق از کتاب مقدس قرار داشته و یکی از کتاب‌های مقدس دین یهودیت است، به‌صراحت در مورد ابدی بودن دین یهودیت سخن گفته‌شده.

در این کتاب احکام خداوند را که برای یهودیان تشریع شده، کامل دانسته و آن را حق و عدل و مرغوب‌تر از طلای ناب و شیرین‌تر از عسل می‌شمارد:

«احکام‌ خداوند کامل‌ است‌ و جان‌ را تازه‌ می‌سازد، کلام‌ خداوند قابل‌اعتماد است‌ و به‌ ساده‌دلان‌ حکمت‌ می‌بخشد. فرامین‌ خداوند راست‌ است‌ و دل‌ را شاد می‌سازد، اوامر خداوند پاک‌ است‌ و بصیرت‌ می‌بخشد. قوانین‌ خداوند قابل‌احترام‌ و نیکوست‌ و تا ابد برقرار می‌ماند. احکام‌ خداوند تماماً حق‌ و عدل‌ است‌، از طلای‌ ناب‌ مرغوب‌تر و از عسل‌ خالص‌ شیرین‌تر.»(1)


اما در عهد جدید از کتاب مقدس به همان صراحتی که یهودیان دین خود را ابدی می‌دانستند، دین یهود نسخ شده و آن را ملغی به شمار می‌آورد:

«بلی، شریعت و روش سابق کاهنی، که بر اساس اصل و نسب بود، ملغی شد زیرا کاری از پیش نمی‌برد و سست‌تر از آن بود که بتواند به کسی امید نجات ببخشد، و هرگز نتوانست کسی را واقعاً با خدا آشتی دهد؛ اما اکنون ما امید بهتری داریم، زیرا مسیح ما را مقبول خدا گردانیده است؛ بنابراین، می‌توانیم به خدا نزدیک شویم.»(2)

نظر شما چیه
---------------------------------------------------------------------
(1) ترجمه‌ی تفسیری کتاب مقدس، مزامیر 19: 7-10.
(2)ترجمه‌ی تفسیری کتاب مقدس، رساله به عبرانیان 7: 18-19.

احکام دختر و پسر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان