زمان کنونی: 04-20-2024، 02:38 PM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرا معاد ؟
04-04-2015, 09:47 PM
ارسال: #1
چرا معاد ؟
سلام
شبهه:چرا خداوند معاد را درست کرده ؟
مگر از احوال ما خبر ندارد؟
مگر از اعمال ما خبر ندارد ؟
خب ! از اول هر کسی را که می داند خوب است به بهشت ببرد
و هر که را که می داند بد است به جهنم ببرد.
جواب شبهه: مثال بزنم اگر معلمی بعد از یکی دو هفته درس دادن که بطور معمول بچه ها را می شناسد که کی درس خون است و کی درس خون نیست بگوید : بروید آخر سال بیایید.
وقتی آخر سال بچه ها آمدند چون که در مدت یکی دو هفته که با بچه ها بوده آنها را شناخته ،به هر کدام نمره ای لایق هستند را به آنها بدهد .
اونی که نمره خوبی نگرفته چون درس خون نبوده ،مثلا ۱۰شده ، می گوید من بیشتر از این می شدم .اگر میامدم مدرسه درس می خوندم و این نمره رو نمی گرفتم .
هر چه معلم بگوید من می دانستم که بنا نبوده بیشتر از این درس بخوانی،او قبول نمی کند.
از آن طرف اگر به شاگردی که درس خون بوده
هم نمره خوبی نده مثلا ۱۵بده ، اون پسر هم می گوید که
من بیشتر از این می شدم ،هر چه معلم بگوید عزیز من ،می دانم بیشتر از این نمی شدی باز هم قبول نمی کند .
ما هم همین طوریم . اگر آن دنیا خدا بگوید چون من از احوال شما خبر دارم می دانم که کی چه کاره است ، این افراد به بهشت بروند و این افراد به جهنم .
افرادی که باید به جهنم بروند می گویند : ما اگر در دنیا رفته بودیم آدم خوبی می شدیم .
حالا هر چه خدا بگوید ،من از احوال شما خبر دارم می دانم بنا نبود که اصلا آدم خوبی شوید ، قبول نمی کنند .
از آن طرف اونهایی که به بهشت می روند می گویند : این جایگاه ما در بهشت نیست .
ما باید خیلی بالاتر از این جایگاهی هستیم باشیم. حالا هر چه خدا بگوید من خبر شما را دارم بنا نیست بالاتر از این بشین،قبول نمی کنند
پس بهتر این است که هم اون شاگرد به مدرسه بره و هم ما به این دنیا بیاییم و آن دنیا هر چه که بودیم را ببینیم و نگوییم که بهتر از می توانستم باشم .

احکام دختر و پسر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان