تالار گفتمان بشیران
شهادت دو زن با یک مرد برابر هست - نسخه‌ی قابل چاپ

+- تالار گفتمان بشیران (http://forum.bashiran.ir)
+-- انجمن: ادیان و مذاهب (/Forum-%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D9%85%D8%B0%D8%A7%D9%87%D8%A8)
+--- انجمن: دین پژوهی (/Forum-%D8%AF%DB%8C%D9%86-%D9%BE%DA%98%D9%88%D9%87%DB%8C)
+--- موضوع: شهادت دو زن با یک مرد برابر هست (/Thread-%D8%B4%D9%87%D8%A7%D8%AF%D8%AA-%D8%AF%D9%88-%D8%B2%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%DB%8C%DA%A9-%D9%85%D8%B1%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B1-%D9%87%D8%B3%D8%AA)

شهادت دو زن با یک مرد برابر هست - hosein - 06-12-2019 09:21 PM

سلام

احوال شما

سوال : چرا در اسلام شهادت یک زن برابر شهادت دو مرد است آیا این اهانت به زن نیس؟

جواب : اینکه چرا شهادت دو مرد با یک زن مساوی هست .
اولا که : مرد همیشه توی بازار هست . بله . زن هم هستا . ولی قانون اصلی برای نون آور بودن خونه زن نیست . مرد هست .

وقتی یه اتفاقی توی بازار یا خیابون یا هر جایی دیگه بیوفته ، اصولا مرد توی جامعه بیشتر هست . و راحت تر و بهتر می تونه ببینه و شهادت بده .
یه چیزی که اصولا اتفاق میوفته اینه که : اگر یه دعوایی مثلا توی خیابون اتفاق بیوفته و یه زن بیاد جلو که نیگاه کنه ، اصولا اطرافیان، اون زن رو به کنار راهنمایی می کنن که از این دعوا دور باشه .

دوم اینکه : حس عاطفه زن قوی تر هست . توی نگاه کلی باید بگیم ها . نه اینکه بگیم من چند تا رو می شناسم که عواطف و اینا حالیشون نیس. از هر مردی بگی بی رحم ترن . نه . نه . نه . اصولا زنها عاطفه شون قوی تر هست .
اونوقت ممکنه که تحت تاثیر اون عاطفه شون قرار بگیرن و یه حکمی نا درست بدن .

من فکر می کنم تازه یه چیزی دیگه هم هست که، اسلام اومده بار روی دوش زنها رو برداشته . فرض کن توی خیابون دعوا شده و منم دیدم که حق با کی هست .یه زن هم دیده .
اسلام گفته اگر دو تا زن بودن بیان شهادت بدن و الا نمی خواد . حالا که یکی هستی برو .الاف نشو.

نظر شما چیه