زمان کنونی: 04-19-2024، 08:27 PM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آخرش فدک چی شد ؟
02-02-2019, 07:49 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 02-02-2019 07:55 PM، توسط hosein.)
ارسال: #1
آخرش فدک چی شد ؟
سلام

احوال شما

سوال : آخرش فدک چی شد ؟

جواب : بذارید از کتاب بگم .

این کتاب روایتی رو نقل می کنه در مورد فدک و تقسیمی های زمین خیبر از ابن عمر روایت هست که:

وقتی عمر خلیفه شد ، وقتی مسئول تقسیم خیبر در زمان خلافت خودش شد ، مخیر کرد همسران پیامبر رو اگر می خواید زمین فدک رو دست خودتون می دم ملش هم دست خودت ، هر کاری می خواید باهاش بکنید ، یا اینکه من برای شما یک سود مشخصی رو معین می کنم ، (این زمین دست من باشه ، روی این زمین کار می کنیم به شما سالیانه یک سود مشخصی رو می دم .) توی تصمیم گیری اختلاف کردند . هر کدوم یه تصمیمی رو گرفتند ، یه عده ای هم زمین رو انتخاب کردند و هم مال رو ، یه عده هم گفتن ما می خوایم پول ثابت بگیریم اهل زمین و اینا نیستیم .

عایشه و حفصه گفتند ما از زمینش می خوایم .(1)

سند روایت : متفق علیه هست .

یعنی همه راویان اتفاق دارن که روایت صحیح هست .

سوال : اگر پیامبر نسبت به دخترشون این کار رو انجام داده باشن ، دادِ آقایون وهابی در میاد که مگه می شه . ولی اگر خلیفه دوم این کار رو بکنه اشکالی نداره ؟! مگه می شه مگه داریم ؟

نظر شما چیه
----------------------------------------------------------------------
(1)مجموعه مولفات الشیخ عبد الله الدویش . اخبار المدینه النبویه .تالیف : ابی زید عمر بن شبه النمیری البصری ، المجلد السادس الجزء الاول ، دار العلیان ، تصحیح عبد العزیز بن احمد المشیقح ص 180

احکام دختر و پسر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
آخرش فدک چی شد ؟ - hosein - 02-02-2019 07:49 PM

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چرا حضرت زهرا (س) در مورد فدک که در حقشون ظلم شد، گذشت نکرد؟؟؟ hosein 0 760 02-08-2019 03:59 PM
آخرین ارسال: hosein
  آیا "فدک" غصب شد؟ جواب رو از علمای بزرگ اهل سنت می گم . hosein 0 784 01-27-2019 05:52 PM
  انگیزه از غصب فدک چی بود؟ hosein 0 748 01-23-2019 04:26 PM
  فدک hosein 0 2,160 02-25-2015 01:31 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان