تالار گفتمان بشیران
اونی که واقعا به صلیب کشیده شد یهودای اسخریوطی بود نه حضرت عیسی - نسخه‌ی قابل چاپ

+- تالار گفتمان بشیران (http://forum.bashiran.ir)
+-- انجمن: ادیان و مذاهب (/Forum-%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D9%85%D8%B0%D8%A7%D9%87%D8%A8)
+--- انجمن: ادیان ابراهیمی (/Forum-%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%87%DB%8C%D9%85%DB%8C)
+---- انجمن: مسیحیت (/Forum-%D9%85%D8%B3%DB%8C%D8%AD%DB%8C%D8%AA)
+---- موضوع: اونی که واقعا به صلیب کشیده شد یهودای اسخریوطی بود نه حضرت عیسی (/Thread-%D8%A7%D9%88%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%84%DB%8C%D8%A8-%DA%A9%D8%B4%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D8%B4%D8%AF-%DB%8C%D9%87%D9%88%D8%AF%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%88%D8%B7%DB%8C-%D8%A8%D9%88%D8%AF-%D9%86%D9%87-%D8%AD%D8%B6%D8%B1%D8%AA-%D8%B9%DB%8C%D8%B3%DB%8C)

اونی که واقعا به صلیب کشیده شد یهودای اسخریوطی بود نه حضرت عیسی - hosein - 01-14-2017 04:07 AM

سلام

احوال شما

سوال : خدا توی قرآن سوره نساء آیه 157می فرماید :

... وَمَا قَتَلُوهُ وَمَا صَلَبُوهُ وَلَكِنْ شُبِّهَ لَهُمْ...

ترجمه : ...و حال آنكه آنان او را نكشتند و مصلوبش نكردند ليكن امر بر آنان مشتبه شد...

از اون طرف هم یکی به صلیب رفته دیگه . داداش ! پس این کی بوده که به صلیب رفته ؟ هان ؟

اگر عیسی نبوده پس کی بود ؟

جواب : جواب اینه که :

در کتاب مقدس مسیحیان ، شواهدی هست که عیسی (علیه‌السلام) به صلیب کشیده نشده و یه کسی که شبیه حضرت عیسی بوده به صلیب کشیده شده .

این شخص به‌ احتمال‌ قوی يهوداى اسخريوطى بوده .

دلیلش هم از توی کتاب مقدس مسیحی ها هست که سرنوشت یهودای اسخریوطی پس‌ از آن شب ،مبهم و نامعلوم هست. اما دو تا دلیل از کتاب عزیز مسیحیان هست،که این حرف رو ثابت می کنه. اونی که به صلیب رفته عیسی نیست و یهودا بوده .

اولین دلیل : البته از خود مسيحيان هم كساني عقيده دارند كه عيسي بر دار زده نشده .بلكه به جاي او اشتباها يكي ازحواريون را بر دار زدند و انجيل برنابا كه پيشينيان از نصاري آن را قبول داشتند نيز بر اين معنا تصريح ميكند و تاكيد بر اين دارد كه : يهوداي اسخريوطي شباهت عجيبي بر مسيح پيدا كرد و ماموران، او را به جاي مسيح دستگير كردند و بر دار زدند. انجيل برنابا، ترجمه فارسي فصلهاي 214 تا 217 (صفحات 436 تا 443).

دومین دلیل : چون يهودا جاي مسيح را به دشمنان نشان داد، آنها آن محل را گشتند ولي به جاي مسيح خود يهودا را گرفتند و او هرچه فرياد زد كه من مسيح نيستم بلكه همان كسي هستم كه جاي او را به شما نشان دادم، آنها نپذيرفتند و او را به عنوان مسيح كشتند. مجمع البيان، ج 3، ص 209؛ البته در مجمع البيان نام اين حواري ‹‹بورس زكريا بوطا›› آمده است.

آخه قبلش حضرت عیسی هم به یهودا گفته بود :

یهودا از او پرسید: استاد، آیا آن شخص منم؟ عیسی جواب داد: بلی، خودت گفتی!».ترجمه تفسیری کتاب مقدس، متی 26: 25.

پس تا اینجا ثابت کردیم که اونی که به صلیب رفته عیسی نبوده .

این یه نکته .

دوم نکته این که :

از یه طرف توی کتاب مقدس نوشته :

متی در انجیل خود درباره یهودا چنین آورده : «... پس او سکه‌ها را در خانه خدا ریخت و بیرون رفت و خود را با طناب خفه کرد» ترجمه تفسیری کتاب مقدس، متی 27: 3-5.

از یه طرف توی کتاب مقدس نوشته : عيسي و چندين نفر از حواريون او در خانه اي بودند. خانه محاصره شد وقتي سپاه وارد خانه شد ،خداوند همه حواريون را به قيافه عيسي درآورد آنها گفتند: ما را سحر كرديد يا بايد مسيح ،خود را معرفي كند و يا همه تان را ميكشيم. عيسي به اصحاب خود گفت: كدام يك از شما جان خود را به بهاي بهشت ميفروشد؟ يكي از آنها كه سرجس نام داشت، گفت: من . و او با آن سپاه رفت و به دار آويخته شد و خداوند عيسي را بالا برد.تفسير طبري (جامع البيان)، ج 4، قسمت دوم ص 15.

وا ! من که همین الان ثابت کردم یهودا به صلیب رفته .

الان چطور شد که سرجس هم به صلیب رفت ؟

حالا ولش

به هر حال توی این قضیه که : حضرت عیسی رو به صلیب کشیدن و اینا ، شک هست و یقینی نمی تونن بگن حضرت عیسی به صلیب کشیده شده .

ولی می بینیم که الان همه مسیحیان به صلیب رفتن حضرت عیسی یقین دارن .

چون توی کتاب مقدس خود مسیحیان هم نوشته : متی در بیان شب آن واقعه چنین آورده است: «آنگاه عیسی بدیشان گفت، همه‌ی شما امشب درباره‌ی من لغزش می‌خورید چنانکه مکتوب است که شبان را می‌زنم و گوسفندان گله پراکنده می‌شوند». ترجمه قدیم کتاب مقدس، متی 26: 31.

یعنی همون حرف قرآن که می گه : و حال آنكه آنان او را نكشتند و مصلوبش نكردند ليكن امر بر آنان مشتبه شد . سوره نساء، آیه 157 .

یه خورده سخت شد نه ؟ قبول .

بذار من نتیجه گیری رو بگم : 305305305

اونی که به صلیب کشیده شد ، حضرت عیسی نبوده .

حله ایشالا ؟

ادامه دارد ...

نظر شما چیه